Rutwik Music
Artist

Tuure Kilpeläinen

Tuure Kilpeläinen is a Finnish musician and singer-songwriter and since 2010 signed to WEA / Warner Music.

From YouTube Music
  • Suomalaisii unelmiiTuure Kilpeläinen · Suomalaisii unelmii
  • Unien KulkuriTuure Kilpeläinen · Ipanapa iltalaulut
  • IkipuutTuure Kilpeläinen · Ikipuut
  • SateetJANNA & Tuure Kilpeläinen · Spektri
  • Vipusen vakava vesivahinkoTuure Kilpeläinen · Robotti Vipusen kovalevy

Albums

  • Odotin näpyä, tuli laakaAlbum · 2025
  • Sanat jää ilmaanAlbum · 2023
  • Seven SistersAlbum · 2021
  • Kysymyksiä sudelleAlbum · 2006
  • JustAlbum · 2005
  • Tuure KilpeläinenAlbum · 2003

Singles & EPs

  • Suomalaisii unelmiiSingle · 2026
  • IkipuutSingle · 2025
  • Auta mua!Single · 2025
  • MyötätuntooSingle · 2024
  • (If Loving You Is Wrong) I Don't Want to Be RightSingle · 2023
  • Matkalla kotiinSingle · 2023
  • AstronautitSingle · 2023
  • Kaikki mihin oot tottunutSingle · 2023
  • Mustat varjotSingle · 2022
  • Joululaulu (Hiljaa leijaa maahan hiutaleet) (Vain elämää kausi 12) (feat. Kaihon Karavaani)Single · 2021

Videos

  • Tuure Kilpeläinen.Jäähyväisetakmeeli3 · 56K views
  • Ystävän päivänä.Tuure Kilpeläinen ja Kaihon karavaaniakmeeli3 · 664 views
  • Suomalaisii Unelmii - Tuure KilpeläinenKaiho Records - Has Been · 22K views
  • Tuure Kilpeläinen – Jättiläinen | Vain elämää | NelonenRuutu · 912K views
  • Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani - Lohtu (lyrics)Päivi Savolainen · 520K views
  • Sateet (lyrics) Janna ja TuureHB · 10K views
  • Vipusen vakava vesivahinkoRobottiVipunen · 151K views
  • Tohtori - Autiosaari | Masked Singer Suomi | MTV3MTV Katsomo · 249K views
  • Tuure kilpeläinen - Yhen elämän juttu - Vain elämää kausi 12tapio luosujärvi · 2.6K views
  • Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani - BonsaipuuMoshfish Helsinki · 313K views

Fans might also like